איך לשלם פחות על מכירת דירה – פיצול מס שבח

פיצול מס שבח

איך לשלם פחות על מכירת דירה – כל המידע על פיצול מס שבח

מס שבח הינו מס המשולם במעמד מכירת הדירה. המס משולם על ההפרש בין מחיר הדירה בעת הקנייה למחיר בעת המכירה (בניקוי הוצאות). שיעור מס שבח, בדומה למס רווחי הון, עומד על 25% מהרווח.

החוק קובע מספר מקרים בהם יינתן פטור או הנחה ממס שבח. אולם במקרה של בני זוג המוכרים יחד נכס משותף, החוק קובע כי המיסוי ייקבע על פי חבות המס הגבוהה מבין בני הזוג. 

איך לשלם פחות מס? פיצול מס שבח

פיצול מס שבח מאפשר לבני זוג להימנע מלמכור את הנכס בתור יחידה זוגית אחת ובמקום זאת לפצל את המכירה ביניהם על פי החלק היחסי של כל אחד בבעלות על הנכס. 

בפיצול מס שבח, כל אחד מבני הזוג משלם את המס על החלק שלו על פי הפטורים וההנחות שמגיעות לו. פיצול מס שבח יכול לחסוך מאות אלפי שקלים לזוגות שמוכרים את הבית.

מתי יש הנחות ופטורים על מס שבח

ישנם כל מיני מקרים בהם יש הנחות ופטורי ממס שבח: מכירת דירת מגורים מזכה שהוחזקה למשך למעלה מ-18 חודשים, נקודות זיכוי מס, פטור ממס על מכירת שתי דירות ועוד יכולים לתת הנחות ופטורים לאחד מבני הזוג, פטור מס שבח לתושבי חוץ

כאשר אחד מבני הזוג זכאי להנחה או פטור ממס שבח, זה הזמן לפנות לעורך דין להתייעצות על פיצול מס שבח.

 

יתרונות פיצול מס שבח

ישנם מספר יתרונות בפיצול מס שבח

  • תשלום מיסים מופחת בגין מכירת דירה
  • ניצול מלוא נקודות הזיכוי במס
  • הפחתה מס שבח של חבות מס נוספת 

כיצד עושים פיצול מס שבח?

פיצול מס שבח נעשה בדו"ח השנתי המוגש למס הכנסה. בעקבות רפורמה ברשות המיסים, במרבית המקרים יהיה די בכך ובני הזוג לא ייאלצו ללכת למשרדי מיסוי מקרקעין לצורך עריכת שומה נפרדת לכל אחד. אולם במקרים אחרים, ייתכן ובני הזוג ייאלצו לפנות למשרד מיסוי מקרקעין האזורי כדי להסדיר את פיצול המס. כדי להימנע מטעויות בהליך פיצול מס שבח, מומלץ להתייעץ עם מומחים  בתחום  המקרקעין. מומלץ לקחת את שירותיה של ייעוץ מס שמכיר את התחום מקרוב.

מאמרים פופולריים
אל תוותרו על זכויתכם
השאירו פרטים
ותוודאו את זכויתכם עוד היום!

בדוק זכאות למימוש זכויותיך ללא עלות:

המומחיות שלנו, הרווח שלכם