הפחתת מס שבח

אנחנו מסייעים ללקוחותינו לממש את זכויותיהם על ידי הפחתת מס השבח שהם משלמים וקבלת החזרים על המיסים המיותרים ששילמו. עכשיו תגלו איך אנחנו עושים את זה

עסקת מקרקעין שנעשתה ב-4 השנים האחרונות ושולם בגינה מס שבח – קיים סיכוי גבוה שניתן לקבל בגינה החזר מס. שבח הינו רווח שנוצר ממכירה של נכס, זכות במקרקעין. ישנן מספר דרכים להשבת הכספים ששולמו ולמימוש הזכויות: פיצול השבח, פריסת השבח, קיזוזי הפסדים, נקודות זיכוי, מדרגות מס נמוכות, הפסדי הון והפסדים עסקיים וכן בחינה מחודשת של חישוב מס השבח , האם הוכנסו כלל ההוצאות להם אתם זכאים, תוך התייחסות לזכויות אחרות שטרם נוצלו. 

גבאי עמיאל וצוות המומחים יעשו שימוש בכל  סעיף שיקטין את שומת מס שבח למינימום האפשרי לפי החוק. 

הפחתת מס שבח: פיצול השבח

פיצול מס השבח בין בני הזוג מאפשר חלוקה בין בני הזוג בתנאים מסוימים ובכך ניצול כפול של נקודות זיכוי, ושל מדרגות המס הנמוכות של כל אחד מבני הזוג. פיצול השבח יהיה אפשרי במקרה פשוט של בני זוג נשואים, שאחד מהם רכש נכס עד מועד מסוים. או במצבים מורכבים יותר מבחינה חוקית כמו בני זוג שאינם נשואים או שהינם בני אותו המין. הפיצול אינו מתבצע על ידי הרשויות באופן אוטומטי במכירה, נהפוך הוא, הוא משויך רק לבן הזוג הרשום. כדי להנות מזכאות זאת חובה להגיש ולטפל כנדרש. 

פיצול השבח הוא למעשה חישוב מס נפרד לכל אחד מבני הזוג, כאשר המס מחושב לכל אחד מהם על פי מדרגות המס שלו. בצורה הזו, יכול אדם המוכר נכס נדל"ן הרשום על שמו בלבד, למרות שרשום על שמו בלבד, בתנאים מסוימים לבקש להקצות 50% מהשבח לבת/בן הזוג וכך לקבל החזר מס מכובד.

פריסת השבח

פריסת מס שבח למספר שנים זכאות שמשפיעה על גובה תשלום המס. המהלך האוטומטי ברשויות המס משייך את השבח לשנת המכירה, ולפיו מחשב את המס. על פי החוק ניתן לבצע פריסה של השבח עד 4 שנים לאחור, או לתקופת האחזקה בנכס. כלומר, אדם שהוא או בת/בן זוגו לא היו במדרגות המס הגבוהות ביותר יוכלו ליהנות מחישוב מס בגין כל שנה בנפרד, עם סכום מופחת לכל שנה וכך לממש את החזרי המס להם הם זכאים בכל שנה. כדי להנות מזכאות זאת חובה לפעול באופן יזום אחרת הכספים יוותרו ברשויות המס.

פרמטרים נוספים היוצרים זכאות ומשפעים על גובה ההחזר: כאשר אחד המוכרים בן 60 ומעלה מדרגת המס הראשונה למיסוי רווחי הון תרד למדרגות מס נמוכות, נקודות זיכוי שלא נוצלו, הפסדים מועברים, הפסדי הון ועוד, קבלת פטור נכה ממס הכנסה. כלל הזכאיות יתאפשרו רק בטיפול ופניה לרשות מיסים והגשת הנדרש לצורך קבלת המגיע. 

מס רכישה

ישנם הזכאים לתשלום מופחת של מס רכישה לצורך מגורים – נכים, נכה מתאונת עבודה, זכאי אובדן כושר עבודה, עולים חדשים, עולים שרכשו דירתם שנה לפני הגעתם ארצה רוכשי קרקע שבונים באופן עצמאית ומקבלים היתר בניה.

ללא פניה ובקשה מסודרת לרשויות המס לא ניתן יהיה לממש זכאות זו. 

הפסדי הון והפסדים עסקיים

הפסדי הון, הפסדי רווחי הון והפסדים עסקיים מתקזזים כנגד מס השבח. שבח הינו רווח שנוצר ממכירה של נכס, זכות במקרקעין. אנו יכולים לעשות שימוש בהפסדים, אל מול הרווחים. כלומר מי שיש לו, הפסדי הון, הפסדים מניירות ערך, שנותרו לקיזוז לאחר קיזוז מהרווחים ניתן לקזזם מול השבח. גם הפסדים עסקיים ניתן לקזזם כנגד השבח ובכך מקטינים את סך השבח וניתן לקבל החזר על כספים העודפים ששולמו לרשויות המס בחזרה. 

הפחתת מס שבח: איך אנחנו עושים את זה?

במסגרת בדיקת הזכאות נבחנים הנתונים הספציפיים של נכס המקרקעין, עסקת המכר וכן, נתונים אישיים של מוכר הנכס, בני הזוג וכלל הזכאויות שלו על פי חוק. 

על פי עסקאות מס השבח אותן ביצע הלקוח בשנים האחרונות ועל פי חבויות המס שחלו עליו במס הכנסה. עורכים חישוב ומטפלים בכל הנדרש, לטובת הפחתת חבויות והחזרי הכספים ששולמו ביתר לרשויות המס. 

כדי להצליח במשימה שלנו – לדאוג להחזרים המגיעים לכם – עלינו להיות בעלי בקיאות ושליטה בפקודת מס הכנסה ובחוק מס שבח והן בעלי היכרות עם הגורמים המטפלים ברשות המיסים.

ראו עוד: החזר מס שבח

מגיע לכם כסף, אל תוותרו עליו

ישראלים רבים ומשקיעים ותושבי חוץ זכאים להחזרי מס בהיקפים אדירים. חשוב להבין כי בחלוף 4 שנים ממועד העסקה מאבדים את הזכאות לקבל החזר מס – מיסויי מקרקעין. לכן, אסור לכם לחכות. עליכם לפעול ללא דיחוי ולהביא לידי קבלת ההחזר. אנחנו נסייע בתבונה, מקצועיות וביעילות.

אנו מספקים מענה כולל. נזהה את המרכיבים להחזר ונפעל לטובת הגשת דוחות ונקיטת פעולות שונות – הכל לשם קבלת החזרי מס עבורכם לחשבון הבנק שלכם.

מעוניינים בשירות יועצת מס ומיסוי מקרקעין מקצועית? לחצו כאן >>>

לחצו על הקישור >> יועצת מס על מנת לחזור לעמוד הראשי של האתר

מכרת נכס? תן לנו לבדוק אם מגיע לך החזר מס שבח.

השאר פרטים עכשיו:

בדוק זכאות למימוש זכויותיך ללא עלות:

המומחיות שלנו, הרווח שלכם