מיסוי שבח – הכסך שלך שווה הרבה יותר

מיסוי שבח - כל משקיע נדרש לו

הכסף שלך שווה הרבה יותר – מה חשוב לדעת על מיסוי שבח

מיסוי שבח מוטל על רווח המתקבל בעת מכירת נכס נדלן, זכות מקרקעין. מס זה הינו מס חובה אותו יש לשלם למדינה. במס נדרש לתשלום הן על ידי תושבי ישראל והן על ידי מוכר נכסי מקרקעין בישראל גם אם הם תושבי חוץ. עסקאות חייבות כוללות מכירת בתי גורים יוקרתיים, בניין, דירה שניה או מכירת נכס למי שבידו מספר דירות מגורים , דירה נוספת שהתקבלה בירושה , מגרש, קרקע, בתי  מסחר, חנויות משרדים, כל נכס מסחרי.

גובה תשלום המס הנדרש על ידי המדינה באמצעות משרדי מיסוי מקרקעין הפזורים בכל  רחבי הארץ, משמש כמקדמה ואינו חישוב סופי. החישוב הסופי מתקיים במס הכנסה.

מהי תוצאת מס השבח? כמה משלמים? כדי לקבל תשובות לשאלות הללו, לא מעט אנשים בוחרים לפנות לייעוץ מס או לחברת פמילי אופיס, אשר יעזרו להם בחישובים השונים. אנחנו ב-Gatax מאפשרים לכם לבצע את החישוב עורכים במחשבון מס יחודיי לחישובי מס  שבח. מחשבון המס לוקח בחשבון מספר פרמטרים חשובים. שווי המכירה, שווי רכישה, יום מכירה, יום רכישה, עלויות נוספות, ניכויים וכו'. מרבית המוכרים לא מודעים לעובדה שעל פי חוק מגיע  להם הטבות וזכויות משמעותיות שמשמעותן  חיסכון במס שבח קרי חישוב מס שבח לינארי מופחת. רשויות המס תחת חסות המדינה שומרות את המידע, והמשמעות היא למוכרי  הנכסים, יותר כסף בקופת המדינה ופחות בחשבון הפרטי.

מיסוי שבח  – עושה לכם סדר בבלאגן

רשויות המס, בירוקרטיה וחוסר הידע גורמות לעיתים לאנשים לוותר על הזכאיות עקב  החשש ולא לדרוש כמובן לפי הנדרש עם מלוא הגשת הדוחות החישובים וזאת, מתוך חשש "להעיר את  הדובים מרבצם" או אי הרצון להתעסק עם רשויות המס, או הניסיון הלא טוב עם תהליך הבירוקראטי ארוך מול רשויות המס. חשש המשרת היטב את גישת המדינה לא להשיב את הכספים המגיעים להם. לכן חשוב לטפל באמצעות מומחי מיסוי מקרקעין ומיסים בעלי הידע הייחודי לטפל בשילוב בין  המשרדים היודעים לערוך חישובים בטרם  הגשות ויודעים  היטב להתמודד עם הבירוקרטיה

בנוסף לכך, החוק גם הוא אינו מיטיב עם תושבי ישראל ותושבי החוץ המבצעים עסקאות נדלן. יש הגבלת תקופה לדרישת הכספים, תקופה קצרה של ארבע שנים.  ולכן חייבים לוותר על  החששות כי אלה הן זכויות המגיעות ויש מומחים מיסויי מקרקעין שיודעים  לטפל  ביעילות בהשבת הכספים אלה. לעיתים לוקח זמן עד שאנשים מחליטים  לדרוש את  המגיע להם אולם פרק הזמן בו ניתן לעשות זאת חולף לכן, יש להקפיד להזדרז ולדרוש את המגיע.

על  מנת לקבל את כספי  המס המגיעים לנו, אחרי חישוב מדוקדק כמובן יש ראשית להכיר היטב את  חוקי המס בישראל, הן את החוקים במיסוי מקרקעין והן את החוקים והזכאויות במס הכנסה, רשות המיסים. כמו כן חשוב להכיר את הזכאויות ואופן החישוב גם של שומת השבח ושל הזכאויות האישיות. בנוסף, כל הטיפול מלווה בחישובים, דוחות ומסמכים דרושים.

מיסוי שבח – איך תקבלו החזרי מס?

נסכם – איך  זה עובד? מה הדרכים לקבלת ההחזר? עסקת מקרקעין שהתבצעה בארבע השנים  האחרונות ושולם עבורה מס שבח, קיים סיכויי גבוה שניתן  לקבל החזר מס שבח!

העזרה ליווי וטיפול באמצעות מומחי מיסים ומיסוי מקרקעין מקלה את הטיפול מול רשויות המס – מיסוי מקרקעין ומס הכנסה תוך מימוש כלל הזכאויות בחוק וכלל הזכאויות האישיות שלכם תשיב כספים שהמדינה ממש תשמח להשאיר בקופה.

הטיפול במשרדנו "גבאי עמיאל" כולל מספר שלבים שהינם תהליך עבודה מסודר ושיטתי לצורך השבת כספים עודפים

 

  • שיחה ראשונית – קיום שיחת בירור בה תמסרו לנו  פרטים ראשוניים ואנו ננחה אלו  מסמכים של עסקת המקרקעין יש להעביר אלינו לצורך בדיקת הזכאות
  • הגשת מסמכים – נרד לעומק המקרה ונבחן דרך  המסמכים והמידע שנמסר על ידכם
  • תחקיר ובדיקה – נערוך תחקיר מעמיק ונבצע בדיקת זכאות על  מנת להחליט איך להתקדם למיצוי מקסימלי ומימוש כלל הזכאויות של לקוחותינו
  • תכנון  אסטרטגיה – נקבע אסטרטגיה פעולה, נשלים את ההליכים ונגיש את הדוחות הנדרשים למשרדים הרלוונטיים
  • מעקב והחזר – נטפל  מול המשרדים  השונים, גם  בבירוקרטיה, נעקוב אחר התהליך עד שהכסף יגיע ישירות לחשבון הבנק שלכם

 

אל תוותרו על הזכאות שלכם. אנו בטוחים כי כסף נוסף בקופה שלכם ימלא משאלות ואיכות חיים טובה יותר עבורכם.

מאמרים פופולריים
אל תוותרו על זכויתכם
השאירו פרטים
ותוודאו את זכויתכם עוד היום!

בדוק זכאות למימוש זכויותיך ללא עלות:

המומחיות שלנו, הרווח שלכם