החזר מס שבח

שילמתם מס שבח? כנראה מגיע לכם כסף בחזרה.

מדו"ח שפורסם על ידי משרד מבקר המדינה עולה כי חלק גדול ממוכרי נכסים, ממוכרי זכויות מקרקעין בישראל לא מממשים את זכויות מס השבח שלהם. שבח הינו הרווח שנוצר במכירת נכס. במילים אחרות: אדם שמכר נכס או קרקע – קיים סיכוי גבוה שהוא זכאי להחזרי מס.

מדובר בתושבי ישראל ובאזרחי חוץ שמבצעים עסקאות נדל"ן בישראל ומוותרים על סכומי כסף גדולים שמגיעים להם על פי חוק, בגלל שהם לא מודעים לזכויותיהם או חוששים מההליך הבירוקרטי. איפה הכסף הזה? נותר ברשויות המס. התקופה בה ניתן לקבל בחזרה כספים אלה מוגבלת לארבע שנים, לכן אנו מבינים את חשיבות הטיפול המהיר לקבלת ההחזרים. 

תושבי ישראל ותושבי חוץ, אם גם אתם ביצעתם עסקאות נדל"ן בישראל, מגיע לכם כנראה כסף בחזרה. אנחנו חושבים שאין סיבה שהמדינה תחזיק בכספים השייכים לאנשים פרטיים, לכן אנחנו פועלים על מנת לסייע לכם לקבל את המגיע לכם.

חברת גבאי עמיאל בניהולה של חגית גבאי עמיאל יועצת המס וצוות המומחים במיסוי מקרקעין יפעלו במקצועיות וביעילות כדי להשיב את הכספים ולממש את הזכויות שמגיעות לכם. לכן מי ששילם מס שבח, כדאי בטרם התיישנות על פי חוקי מיסוי מקרקעין לפעול לטובת מימוש הזכאות, בחינת הזכאות להחזרי מס שבח. ברוב המקרים מגיעים החזרים בסכומים גבוהים.

מה זה מס שבח?

מס שבח הינו מס המשולם בגין רווח שנוצר בעקבות עסקאות מכירה של זכות במקרקעין, נדל"ן ונכסים. עסקאות מסוג זה כוללות מכירת בתי מגורים יוקרתיים, מכירת דירה על ידי בעלי מספר דירות, מגרשים, זכויות בנייה, בתי מסחר, חנויות, כל נכס מסחרי, קרקע חקלאית ומניות באיגוד מקרקעין וכדומה. במקרה בו נוצר רווח ממכירת הנכס יוטל על המוכר מס שבח. אולם, יש לראות את מס השבח ששולם למשרדי מיסוי מקרקעין כמקדמה על חשבון מס הכנסה, שם מתקיים החישוב הסופי. ובמס הכנסה יש זכאויות נוספות אותן ניתן לנצל – פיצול השבח, פריסה של השבח, ניצול של מדרגות מס נמוכים, נקודות זיכוי, קיזוז כנגד הפסדים עסקיים או הפסדי הון. אם לא תדרשו את הכסף שלכם, הוא יישאר בידי המדינה.

רוב האזרחים ובטח משקיעים ותושבי חוץ לא מודעים לעובדה שעל פי חוק מגיעות להם הטבות וזכויות משמעותיות. המדינה ורשויות המס שומרות את המידע, כך שהכסף המגיע לציבור נשאר ברשות המדינה. ללא הגשת בקשה להשבת הכספים, וטיפול בהגשת הדוחות הנדרשים הכסף יישאר בידי רשות המיסים. ולמי שיש את הידע לא מעוניין להיחשף לברוקרטיה מתישה בהתנהלות מול שני משרדים, מחד משרדי מיסויי מקרקעין ומאידך משרדי מס הכנסה שדרך העבודה מולם קשה מסורבלת וחושפת לחוסר התיאום בין שני משרדים אלה ששניהם תחת רשות המיסים. 

איך מקבלים את הכסף בחזרה?

כדי לקבל את הכסף בחזרה יש להכיר את החוק על בוריו, לזהות מהן ההטבות והזכויות המגיעות לכם הן במיסוי מקרקעין והן במס הכנסה, הן בזכאויות בחישוב הרווח לצורך חישוב המס שבח והן זכאויות אישיות ולהגיש בקשה מסודרת מנומקת המלווה בחישובים, בדוחות ומסמכים דרושים. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. צוות המומחים ואנשי המקצוע שיבצעו עבורכם הליך מסודר ומקצועי מול כלל הרשויות על מנת לקבל החזרים מלאים.

תחילה נבצע אבחון על סמך המסמכים והפרטים שתמסרו לנו. בשלב הבא נערוך חישוב מחדש ונבחר במסלול הטיפול והזכאות הנכון עבורכם. נגיש דוחות נדרשים לרשות המיסים נלווה ונטפל בהליכים הבירוקרטים עד שהכסף יחזור אליכם.

הצוות המקצועי שלנו כולל עורכי דין המתמחים במקרקעין, יועצי מס ורואי חשבון מומחים במיסוי מקרקעין שייבחנו את העסקאות שלכם ויטפלו בהן מול מס הכנסה ומשרדי מיסוי מקרקעין. הידע, הניסיון וההתמחות בעבודה מול הרשויות מאפשרים לנו לספק החזרים מכובדים ללקוחותינו.

כמה זה עולה לי?

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר, לקבוע פגישה ראשונית ללא עלות או התחייבות. הליווי יתבצע על ידי אנשי מקצוע וצוות המומחים במקצועיות ויעילות. 

איך זה עובד?

תשלום מיסוי מקרקעין, מה הדרכים לקבלת ההחזר?

עסקת מקרקעין שנעשתה ב-4 השנים האחרונות ושולם בגינה מס שבח – קיים סיכוי גבוה שניתן לקבל החזר מס שבח. ישנן מספר דרכים להשבת הכספים ולמימוש הזכויות: פיצול, פריסת השבח, קיזוזי הפסדים, וכן בחינה מחודשת של חישוב מס השבח תוך התייחסות לזכויות אחרות שטרם נוצלו. 

הכלל הוא כזה, במידה ושילמתם מס שבח ועדיין לא עברו 4 שנים מיום המכירה, כדאי לבצע בדיקה.

כמה כסף נקבל?

החזר משמעותי יתקבל במידה והבדיקה תיעשה בטרם תחול התיישנות על המקרה. ההחזר יהיה בהתאם לזכאויות המגיעות בחישוב השומה על פי חוק מיסויי מקרקעין ומגוון האפשרויות הגלומות בו, וכן בהתאם לזכאויות אישיות במס הכנסה.  חשוב לדעת שברוב המקרים מגיעים ההחזרים לסכומי כסף גדולים. כמה גדולים? עשרות אלפי שקלים ואף יותר.

אילו סוגי נכסים זכאים לפטור ממס?

במקרה של מכירת זכות במקרקעין, בעלי מספר נכסים דירות מגורים חייבות במס, דירות שניות, דירות יוקרתיות מעל תקרת הפטור, נכסים מסחריים, משקים, קרקעות, מגרשים, וכן כל זכות במקרקעין החייבת במס שבח. יש מספר פטורים שהמרכזי ביניהם הוא פטור על דירת מגורים יחידה בידי יחיד עד לגובה תקרה המתעדכנת מידי שנה. 

מס רכישה עולה חדש

מה עושים כדי לקבל את ההחזר?

במסגרת הליך בדיקת המס ששולם, נבחן שורה ארוכה של מהלכים, זכאויות, הכוללים ניתוח קיזוזי מס, הפחתות מס, ניכויים מסוגים שונים, שימוש בפטורים, הנחות ופריסות מס שבח, חלוקת מס שבח בין בני זוג, ניצול נקודות זיכוי, הפסדי הון, הפסדים עסקיים ועוד. ברוב עסקאות הנדל"ן המהלכים הללו לא ממומשים, וללא טיפול ודרישה כספי המיסים ששולמו יהיו "כלואים" ברשות המיסים. 

חשוב לממש ולמצות את הזכויות שמציע החוק כדי לחסוך בתשלום מיסים. זו הייתה כוונת המחוקק. באמצעות קבלת סיוע מהמומחים שלנו תוכלו לנצל את החוק לטובתכם וליהנות מכל הזכאויות הגורמות לתשלום מופחת. גם אם נעזרתם בעריכת הסכם, כתיבת החוזה עם עורך דין יתכן שבכל זאת מגיע לכם כסף חזרה כי יש זכאויות גם  במיסוי מקרקעין וגם במס הכנסה שלרוב אינן ממומשות בתהליך ביצוע עסקת הנדל"ן.

גם מי שנעזר בעורך דין מומחה למקרקעין בהליך המכירה או הקניה, עשוי לשלם מיסים מיותרים. יתכן שעורך הדין אכן התייחס לכלל ההיבטים והצליח לחסוך לך את המיסים, אולם רבים מעורכי הדין לא נכנסים לעומק סוגיית תחשיב המס והזכאויות מול מס הכנסה. עורך דין מקרקעין אחראי על עריכת ההסכמים בצורה הטובה ביותר עבור הלקוח, על מנת להבטיח את זכויות הצדדים. לערוך בדיקות מקדמיות שעליו לבצע הדורשות מיומנות, להגן על זכויות המוכר ולדאוג שיקבל את מלא התמורה המוסכמת עם ההגנות הנדרשות בטרם תעבור החזקה במקרקעין לקונה ויירשם הנכס על שמו. עורך הדין המתמחה במקרקעין עורך את ההגשה למיסוי מקרקעין ומבצע רישומים של הזכויות, של הנכסים.

מומחיות המס – מיסוי המקרקעין נמצאת אצל העוסקים במסים- מיסוי מקרקעין ומס הכנסה. על חוקיו הרבים ומורכבותם וידיעת הזכאויות המגוונות לפיהם ניתן להפחית מס והאף להחזיר במקרים בהם שולם מס. זוהי המומחיות שלנו מומחי מיסויי מקרקעין ושל בעלי המקצוע שמלווים את הטיפול בלקוחותינו בכל עניין המיסים.

שילמתם מס שבח? כנראה מגיע לכם כסף בחזרה. בדקו זכאותכם.

השאירו פרטים, ואנחנו נעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם.

בדוק זכאות למימוש זכויותיך ללא עלות:

המומחיות שלנו, הרווח שלכם