מתווכים וסוכני נדל"ן – חשיבות של החזר מס שבח

חישוב מס שבח ירושה

מתווכים וסוכני נדל"ן – עד כמה אתם מבינים את החשיבות של החזר מס שבח?

סוכני נדל"ן רבים פונים אלינו כדי ללמוד על מס שבח ולהפנות את לקוחותיהם לצורך יעוץ, חישוב והחזר מס שבח. מתווכי דירות עומדים בפני תחרות עזה במקצוע המוצף בעשרות אלפי מתווכים חדשים כל שנה. בשל מיעוט חסמים ודרישות למקצועם. כחלק מהתמודדות בשוק תחרותי כל כך, עליהם להיאבק כדי לנצח – או להיכשל. אנו ממליצים על שיטה בדוקה לחסוך ללקוחות שלכם אלפי עד מאות אלפי שקלים: הכרות עם נושא החזר מס שבח. לקוחות המופנים למשרד מעריכים את יועצי הנדל"ן והופכים ללקוחות נלהבים המשתפים את חבריהם על המתווך המקצוען. 

החזר מס שבח – כך יהיו לכם לקוחות מרוצים יותר

לקוחות מרוצים הם הנכס החשוב ביותר עבור סוכני נדל"ן; לקוח מרוצה יביא איתו עוד לקוח מרוצה, שיביא אתו עוד לקוח מרוצה ועוד אחד ועוד אחד. 

הדרך הטובה להבטיח שהלקוחות יהיו מרוצים היא ליידע אותם אודות שיטות חוקיות לצמצום עלויות וקבלת החזר כספים ממס הכנסה המגיע להם בעקבות מכירת הנכס: מימוש זכויות במיסוי מקרקעין ומס שבח. לקוחות המבצעים עסקאות נדל"ן עם מתווכים וסוכני נדל"ן שלא משכילים לקבל ייעוץ מגורם מומחה בתחום החזר מס שבח משלמים מדי שנה מיליונים במיסים עודפים – ללא סיבה. 

דו"ח מבקר המדינה משנת 2014 העלה שאזרחי ישראל משלמים עודף מס בתשלום מס שבח. מרבית התשלום העודף נעשה בשל חוסר הבנה וחוסר היכרות עם הפטורים וההקלות המפורטים בחוק. ידוע שהמדינה לא עושה כל מאמץ לצמצום בירוקרטיה לצורך הקלה על קבלת החזר מס שבח לאזרחי ישראל ותושבי חוץ, ומספר העסקאות מאז 2014 רק הולך וגדל.

 

מתוך דו"ח מבקר המדינה, 2014, 

"הציבור עושה מדי שנה כ-25,000 עסקאות מקרקעין שחויבו בתשלום מס שבח בסכום ממוצע של כ-1.75 מיליארד ש"ח לשנה. רק מיעוטם של האזרחים ששילמו מס שבח ביקש לפרוס את סכומי השבח דבר שיכול היה אצל חלקם להקטין את חבות המס. עוד נמצא כי רק במקרים מעטים ביקש התא משפחתי לפצל את השבח במכירת נכס מקרקעין לשני בני הזוג, ובכך להנות מהטבת מס… "

 

איך מיסוי מקרקעין קשור למתווכים וסוכני נדל"ן? 

במסגרת השרות האיכותי של מתווכים וסוכני נדל"ן, מומלץ שהם יפנו את לקוחותיהם למומחי מיסוי מקרקעין, הבקיאים בחוק המורכב. וזאת כחלק מהשרות המעמיד את הלקוח במרכז לצורך חיסכון בתשלום מס ולצורך מניעת תשלומי מס בלתי צפויים וגבוהים מהדרוש. מוכרים המשתמשים בשירותיהם של מתווכי נדל"ן כדאי שיהיה להם את מידע הדרוש לרכישת נכס בטוח, איכותי, שרשום כנדרש ובמחיר כדאי, לצד הבטחת הידע הדרוש במיסוי והפטורים החלים בעסקאות נדל"ן.

הקשר עם הלקוחות הוא קשר חשוב, קבוע ויומיומי עם אנשים הנמצאים בתהליך קנייה או מכירה של נכס נדל"ן. הלקוחות מאמינים וסומכים על המתווכים שיהיו שם בשבילם וידאגו להם בכל דרך אפשרית. הם סומכים שכשיידרש יופנו למומחה בתחום מבלבל, מאיים וחדש עבורם כמו מיסוי מקרקעין.

באמצעות היכרות עם נושא החזר מס שבח ניתן להצדיק את האמון שניתן בהם, ולספק מידע שיגרום ללקוחותיהם לחסוך המון כסף; כמו גם חישובים מקדימים שיתנו את תחשיב המס טרם רכישת נכסים. היקף של החזר מס שבח ממוצע יכול לנוע בין עשרות אלפי למאות אלפי שקלים(!!) לעסקה.  

משרד גבאי עמיאל – המומחים במיסוי מקרקעין – חישובי מס והחזרי מס שבח

אנו מזמינים אתכם לעבור בין דפי האתר וללמוד עוד על החזר מס שבח, מס שבח על דירה שניה, מס ליניארי, פטורים והקלות במס שבח ועוד יועצת מס חגית גבאי מתמחה בחישובי מס טרום עסקאות ובהשבת כספים לאחר עסקאות שבוצעו. אנו גאים לספק מידע רב ואיכותי לקוראים באופן שקוף וברור. 

לשאלות נוספות או פניות לשיתופי פעולה – השאירו פרטיכם בדף 'צור קשר' ואחד מנציגינו יחזור אליכם במהרה.

 

מאמרים פופולריים
ניוזלטר יוני 2021 - כל העדכונים במקום אחד
החוק לצמצום השימוש במזומן

החוק לצמצום השימוש במזומן העולם הדיגיטלי מתחדש, ואמצעי תשלום חדשים נכנסים מעת לעת, דבר שעשויי לגרום לשינויים בהרגלי התשלום. עד כדי שינוי בהרגלי הצריכה. הקלות

קרא עוד »
טיפול בקבלת החזרי מס שבח
טיפול בקבלת החזרי מס שבח

חישוב ובדיקה של שומות שבח והמס בגינו. כאשר מוכרים נכס מקרקעין – משרד, מגרש, דירת מגורים שנייה, חנות, זכות מקרקעין ועוד, מוטל מס שבח מכוח

קרא עוד »
אל תוותרו על זכויתכם
השאירו פרטים
ותוודאו את זכויתכם עוד היום!

בדוק זכאות למימוש זכויותיך ללא עלות:

המומחיות שלנו, הרווח שלכם