יכול להיות שגם אתם זכאים להחזר מס של עשרות אלפי שקלים

מס שבח על דירה שניה

יכול להיות שגם לכם מגיע החזר של עשרות אלפי שקלים מהמדינה! 

כאשר מתבצעת עסקת מקרקעין, מכרתם דירה או משרד – שילמתם מס שבח גבוה למדינה, ובמועד שנדרש לכך. יש סיכוי גבוה שאתם זכאיים להחזר מס משמעותי.  ואתם, לא יודעים על כך. אתם חייבים לבדוק אם מגיע לכם החזר מהכסף ששולם. ומהר! ארבע שנים וכבר אין איך לעזור לכם.  

מס שבח משולם על הרווח שנוצר על נכס שמכרתם. על הפער שנוצר בין הרכישה לבין המכירה. לעיתים מדובר במס גבוה מאד כי כידוע מחירי הנדל"ן בישראל הרקיעו שחקים ועלו מאד. על העלייה הזאת משלמים מס, מס מכביד. בדיקה פשוטה עשויה לגלות האם אתם זכאים להחזר מהסך ששולם, החזר שיוחזר ישירות לחשבון הבנק שלכם. 

 מיסים הינם חלק ממדיניות המדינה . המטרה להנות מהכנסות מהרווחים שנוצרו לתושבים באמצעות מיסים, מס הכנסה, מע"מ, ומיסויי מקרקעין, מס שבח על מכירת נכסים הינו מס מורכב. ראשית חלים בו שינויים רבים כל הזמן וכן ישנם חוקים, סעיפים, קריטריונים, ואחוזי מס שונים המשפיעים על גובה המס וכן על הזכאות לקבלת הפטור ממס או על חיוב במס על הסכום שאתם אומרים לשלם. 

כיצד זה מתאפשר בכלל?

וודאי אתם שואלים את עצמכם כיצד זה אפשרי שיש החזר על התשלום ששולם בגין עיסקה שהתבצעה בנדל"ן ולכך יש מספר גורמים: גיל המשלמים יש לו משמעות עיקרית, ככל שהגיל גבוה ההחזר המתקבל לחשבון הבנק שלכם גבוה יותר. מעל גיל 60 הזכאיות הן מאד גבוהות. מדובר על מדרגות מס שלא נוצלו, נקודות זיכוי שלא נוצלו במלואן, הפסדי הון והפסדים עסקיים, פיצול ופריסה וכל זכאות שמשמעותה כסף בחזרה לחשבון הבנק שלכם. 

הזכאות להחזר הינה על פי הכללים הקבועים בחוק שקובע במפורש כי ישנם מצבים שונים בהם ניתן ליהנות מפטור על תשלום מס שבח, ועל הקלות והפחתת מס שבח. במקרים רבים ניתן לבקש ולקבל החזר מס שבח. החזרים אלה מתבצעים על ידי מס הכנסה, והכסף מועבר ישירות לחשבון הבנק וזאת לאחר טיפול והגשת כל הדרוש לצורך כך. וכאמור מדובר על סכומים ניכרים שעשויים להגיע למאות אלפים. לצורך קבלת החזר המס שבח יש לערוך חישובים מקדימים ולבדוק מראש האם אתם עומדים בקריטריונים שנקבעו, להגיש בקשה מסודרת לרשות המס, הכוללת דוחות שנתיים ומסמכים שונים. והאם אתם זכאיים לקבלת ההחזר. 

 בדיקת זכאות יכולה לחסוך לכם כסף רב!

אם מכרתם נכס ושילמתם מס שבח אתם חייבים לבדוק את הזכאות להחזר מס שבח. מדובר על מכירת נכסים כמו: דירה נוספת שהייתה ברשותכם, מס שבח קרקע, מגרש, מס שבח חנות, בנין, נכס מסחרי שעבר בירושה, משק / נחלה, דירת יוקרה וכדומה זה הזמן לבדוק האם שילמתם מס גבוה מדי, והאם ייתכן שאתם זכאיים להחזר. בבדיקה פשוטה וקצרה תוכלו לגלות האם ניתן לבקש החזרי מס מהמדינה, ולקבל בחזרה אלפי שקלים. שימו לב!!! ארבע שנים והזכאות לקבל החזרים אלה פגה והכסף יישאר בידי המדינה. רבים כבר ביצעו את בדיקת ההחזר וקיבלו כספים. אל תוותרו מה שמגיע לכם. 

 חגית גבאי עמיאל – יעוץ מס מקצועי!

מאמרים פופולריים
אל תוותרו על זכויתכם
השאירו פרטים
ותוודאו את זכויתכם עוד היום!

בדוק זכאות למימוש זכויותיך ללא עלות:

המומחיות שלנו, הרווח שלכם